סוקולנטים

גדעון יפה • 18/12/2017 כניסות

                     הקקטוסיה של הנכדים

צמחים סוקולנטים (צרכני מים במשורה) לגנה, למרפסת ולבית

הילה אופק ורימון.

                    

 

טיפים לתושבים שמגננים עכשיו את חצרותיהם

והזמנה לבקר אצלנו במשתלה

מוקמות היום ויוקמו בקרוב בכפרנו גינות נוי חדשות בשכונה החדשה ובעוד מקומות. בחלק מהן יש התחלות לאו דווקא משיקול מיקצועי של גינון. אנו מבקשים לתת למגננים החדשים כמה טיפים שלמדנו מסבתא וסבא שמדריכים אותנו במשתלה שלנו, ולהזמינם לבקר אצלנו ולהתרשם.

*אל נא תבססו גינה על צמחים עונתיים. זו שיטה עתירת עבודה: החלפת הצמחים כל שנה/עונה, מאבק סיזיפי  (אנחנו מכירים את המילה מהמיתולוגיה של יוון ומהעבודה שלנו), מלחמה בצמחיה פולשת, השקיה תכופה ומרובה בקיץ הדורשת המטרה בזבזנית במים שנהיים יקרים יותר וזמינים פחות לגינון עם הזמן, או טיפטוף שמחייב התקנת רשת מסועפת של טפטפות שנסתמות תדיר.

* גם גינת שיחים רב שנתיים, דשא וגדר חיה בגינה היא גינה עתירת עבודה ודורשת מים רבים.

*אם תיקחו בחשבון את השיקולים האלה ואת היותכם משפחות צעירות עמוסות ועסוקות מתבקש שתיבנו גינת סוקולנטים. אלה הם קקטוסים, חלבלובים, אגבות, יוקות, כידוננים, טבוריתיים, אלוי לסוגיו. גינות כאלה צורכות מעט השקייה מעט עבודה וניתן לארגן אותן עם יריעת חיפוי קרקע למניעת עשביה וטפטוף פשוט. אפשרות אחרת היא לשתול בין הסוקולנטים פקעות של פרחי בר (או לזרוע כאלה) שיתעוררו כל חורף עם הגשם.

 

אנחנו מציעים מינים רבים של צמחים כאלה. אל נא תמתינו לשוק קהילתי שאיננו יודעים מתי יהיה או שנפתח דוכן לבדנו בט"ו בשבט. ישנם גם סוגים של צמחים אין לנו אפשרות לשנע לדוכן. בואו לבקרנו במשתלה במשקו של סבא גידי ( 7 ), בתיאום איתו בטלפון 0537459731  , אם אנחנו בבתי הספר הוא ייצג אותנו וימכור לכם בשמחה, ויוכל לייעץ. נקבל גם הזמנות לעתיד בטווח של חודש עד חצי שנה. גם עציצים לבית ולמרפסת ולמתנות, תוכלו למצא אצלנו. להתראות!!