תשתיות ברדיאלי

רם בן ברק • 27/11/2017 כניסות

חברי נהלל שלום,

באסיפה שהיתה ביום חמישי האחרון הרמתי את קולי ועל כך אני מצטער. 

הענין הוא שאנחנו חיים בכפר ששבעים שנה לא מצליח לשדרג את הדרכים, לבנות מדרכה או שביל להולכי רגל. בכהונתי כיושב ראש הוועד ניסינו להוביל מהלך שבו כל בית אב ישלם כ-20000 שקלים לטובת שידרוג הדרכים ובניית מדרכות. לא הצלחנו. ועכשו מדברים על תשתיות לרדיאלי ורוצים להוביל מהלך שבעתיד יבנו את התשתיות על חשבון רווחים עתידיים. מענין, כולם בטוחים שיהיו רווחים. אמיר דגן ימשיך להרוויח. מרכז המזון יכפיל את המכירות, וכך כל מי שבנה את ביתו ברדיאלי יזכה בתשתיות משובחות על חשבון הרווחים. בדיוק כמו שנעשה בעיגול המקורי....מדרכות, שבילי אופנים, פינות ישיבה מוצלות, בירזיה או שתיים לצועדים. בחדש כמו בישן. 

אתם באמת מאמינים? אתם באמת חושבים שאם לא נדאג היום לתשתיות של המחר - יהיו לנו באמת תשתיות מחר?!

אני  יודע שזה מפתה לא לשלם היום. 

גם לי, אני מודה, היו מחשבות כיצד אני חוסך לעצמי 220000 שקלים. אבל בסופו של  יום צריך לשקול בצורה ממלכתית ולהחליט לשם שינוי את מה שנכון ולא את מה שטוב לי כרגע. לא מה אני ארוויח, אלא מה נכון לציבור. 

ואתם יודעים משהו : אם יש כסף אז בואו סוף סוף ונשדרג את העיגול הותיק. חבל רק שאין באמת את הכסף. בסיכום - כל מי שקיבל זכות לנחלה חדשה יצטרך לשלם כ-1.3 מליון, כולל פיתוח. כן, זה המון כסף אבל בואו נגיד את האמת: ב1.3 קונים נחלה ששווה 5 מליון. שווה בשביל זה לקחת הלוואות. אולי למכור איזה שהוא נכס,לבקש עזרה מהורים, או חברים אבל בטח לא נכון להשית את זה על משהו וירטואלי גם אם זה עטוף במילים מאוד יפות ומשכנעות שקל להאמין בהם כי ממש רוצים.

הגיגים למחשבה: איזה סוג של אנשים אנחנו, כאלה שכשזה קורה במקום אחר אנחנו אומרים תראו איזה דבר זה ,הכול אישי, וכשזה נוגע לנו אז אנחנו מתנהגים באותה צורה. 

אז זהו שלא...אסור לנו 

בברכה

רם בן ברק